۵۰ درصد هزینه تعمیر و نگهداری خودروهای بنزینی بیشتر از مدل‌های برقی -هزینه - پترونیا
Banner

۵۰ درصد هزینه تعمیر و نگهداری خودروهای بنزینی بیشتر از مدل‌های برقی

طبق داده‌ها و تجزیه‌وتحلیل جدید کانسومر ریپورتس (Consumer Reports)، دارندگان خودروهای الکتریکی پلاگین در مقایسه با خودروهای بنزینی ۵۰ درصد بیشتر در هزینه‌های تعمیر و نگه‌داری صرفه‌جویی می‌کنند. همان‌طور که منتظریم خودروهای برقی با خودروهای احتراق داخلی به برابری قیمت برسند، می‌توانیم خیال آسوده‌ای داشته باشیم که با درنظرگرفتن هزینه‌ی مالکیت، پس‌انداز زیادی در رابطه با مالکیت خودروی الکتریکی وجود دارد.

موتور بنزینی (به انگلیسی: Petrol engine) گونه‌ای موتور درون‌سوز است که در آن از چرخه اتو برای تولید توان استفاده می‌شود. فرق اصلی آن با دیگر موتورها استفاده از جرقه شمع برای اشتعال است.

کانسومر ریپورتس از داده‌های نظرسنجی قابلیت اطمینان ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ خود برای این مطالعه استفاده کرد که شامل اطلاعاتی درباره هزاران خودرو برقی و بنزینی است. تجزیه‌وتحلیل به این نتیجه رسید که رانندگان خودروهای الکتریکی (خودروی برقی باتری‌خور و خودروی برقی پلاگین هیبریدی) به‌طور متوسط ​​۵۰ درصد از نظر هزینه‌های نگه‌داری و تعمیر در طول عمر وسایل نقلیه (که ۲۰۰،۰۰۰ مایل یا ۳۲۰ هزار کیلومتر تعریف شده است)، بیش از خودروهای بنزینی صرفه‌جویی می‌کنند.

در آینده نزدیک، اطلاعات بیشتری درباره‌ی مطالعه‌ی جدید خواهیم داشت، زیرا کانسومر ریپورتس این داده‌ها را به‌عنوان بخش کوچکی از یک مقاله کامل برای مقایسه داده‌های هزینه مالکیت وسایل نقلیه برقی و بنزینی منتشر کرده است. این مطالعه همچنین نشان می‌دهد که وسایل نقلیه الکتریکی به‌طور متوسط ​​۶۰ درصد میزان تولید گازهای گلخانه‌ای کمتری نسبت به خودروهای بنزینی تولید می‌کنند.

یافته‌های کانسومر ریپورتس درباره هزینه‌های تعمیر و نگه‌داری و مقایسه هزینه‌ مالکیت وسایل نقلیه برقی و بنزینی در مقاله‌ای کامل طی هفته‌های آینده منتشر خواهد شد. برای این گزارش، طول عمر خودرو ۳۲۰ هزار کیلومتر تعریف شده است. گابریل شنهار، مدیر مرکز تست خودرو کانسومر ریپورتس در این زمینه مطلبی را به اشتراک گذاشت:

خودروهای برقی به اندازه خودروهای بنزین‌سوز به تعمیر و نگه‌داری احتیاج ندارند و حتی اگر تعمیرات لزوماً هزینه کمتری نداشته باشند، این کار برای آن‌ها کمتر موردنیاز است. علاوه بر اینکه نگه‌داری خودروهای برقی آسان‌تر و ارزان‌تر است، بسیاری از آن‌ها شتاب بهتری در مقایسه با وسایل نقلیه بنزینی دارند و آلودگی مضر کمتری را به هوا منتقل می‌کنند.

داده‌های کانسومر ریپورتس هزینه‌های تعمیر و نگه‌داری زیر را برای خودروهای برقی، پلاگین هیبریدی و احتراق داخلی نشان می‌دهد:

به‌خصوص جالب است که دارندگان خودروهای پلاگین هیبریدی به اندازه مالکان خودروهای تمام‌الکتریکی پس‌انداز می‌کنند. البته این موضوع منطقی به‌نظر نمی‌رسد؛ زیرا خودروی پلاگین هیبریدی از پیشرانه بنزینی بهره می‌برد و همان نگرانی‌های مربوط به تعمیر و نگه‌داری خودروهای بنزینی برای آن‌ها مطرح است. به هر حال باید منتظر بمانیم تا جزئیات بیشتری از این مطالعه توسط کانسومر ریپورتس منتشر شود و به ابهام‌های مطرح‌شده درباره‌ی هزینه‌های خودروهای برقی و پلاگین هیبریدی پاسخ دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *