راهنمای خدمات الکترونیک: چگونه از شرکت‌های گارانتی یا تعمیرکاران موبایل شکایت کنیم؟ - پترونیا
Banner

راهنمای خدمات الکترونیک: چگونه از شرکت‌های گارانتی یا تعمیرکاران موبایل شکایت کنیم؟

تا همین دو سه سال گذشته اکثر افراد در صورت خرابی گوشی خود، خرید موبایل جدید را به تعمیر آن ترجیح می‌دادند. اما با رشد عجیب نرخ ارز و نجومی شدن قیمت گوشی شاهد افزایش مراجعه به تعمیرکاران تلفن همراه هستیم که گاه به جای رفع مشکل موبایل، آسیب دیگری به تلفن همراه وارد می‌شود. اما کدام نهاد وظیفه پیگیری شکایت از تعمیرکاران تلفن همراه را برعهده دارد؟

 

شواهد گویای آن است در استان‌های کشور، اتحادیه صنف دستگاه‌های مخابراتی و ارتباطی وظیفه رسیدگی به شکایت از تعمیرات تلفن همراه و گارانتی شرکتی را عهده‌دار هستند که خدمات اکثر آن‌ها به صورت حضوری بوده اما برخی همانند مشهد و تهران، راهکاری را برای کاهش مراجعه حضوری اندیشیدند تا در ابتدا با ثبت آنلاین شکایت، آن را بررسی کرده و نتیجه را به شاکی اعلام کنند.

با توجه به گرانی گوشی و قطعات آن، توصیه شده برای تعمیر موبایل به واحدهای صنفی دارای مجوز مراجعه شود زیرا پیگیری شکایت از تعمیرکاران غیرمجاز کاری سخت و گاهی ناشدنی است. از همین روی می‌توانید با مراجعه به وبسایت اتحادیه صنف دستگاه‌های مخابراتی شهرستان تهران، از بخش «جوازداران اتحادیه» با انتخاب «رسته» و «منطقه»، تعمیرکاران دارای مجوز در نزدیکی خود را بیابید یا با جستجوی عنوان و آدرس واحد صنفی، از مجوزدار بودن آن اطمینان حاصل فرمایید.

 
 

نحوه شکایت از تعمیرکاران تلفن همراه در تهران

ساکنین تهران برای شکایت تعمیرات تلفن همراه و گارانتی شرکتی که به خدمات خود پایبند نیست، می‌توانند به سایت اتحادیه صنف دستگاه‌های مخابراتی و ارتباطی و لوازم جانبی شهرستان تهران مراجعه کنند. بهتر است یادآوری کنیم ثبت شکایت فقط برای واحدهای صنفی شهرستان تهران است که از اتحادیه جواز رسمی داشته و شامل شمیرانات و شهر ری نمی شود. همچنین در رابطه با خرید و فروش گوشی دست دوم امکان رسیدگی به شکایت وجود ندارد.

در ابتدا بایستی مشخصات خود از قبیل نام و نام خانوادگی، کد ملی، شماره تلفن همراه، تلفن ثابت و آدرس خود را وارد کنید.

سپس نوبت به وارد کردن اطلاعات گوشی که نسبت به تعمیر آن شکایت دارید، می‌رسد. برند دستگاه خود را می‌توانید از لیست انتخاب و مدل و رنگ آن را وارد کنید. در ادامه بایستی IMEI گوشی خود را وارد کنید. برای یافتن آن می‌توانید کد #​۰۶#* در موبایل خود شماره‌گیری کنید یا از IMEI نوشته شده روی جعبه آن استفاده کنید.مرحله بعد به وارد کردن مشخصات متشاکی اختصاص دارد که بایستی نام، تلفن تماس و آدرس واحد صنفی یا شرکت گارانتی که از آن شکایت دارید را وارد کنید. سپس تاریخ مراجعه به واحد صنفی را مشخص کرده و توضیحاتی درباره مشکل به وجود آمده برای گوشی و دلیل شکایت ذکر کنید.در انتها نوبت به بارگذاری مدارک می‌رسد و از شما خواسته شده تا عکس کارت ملی، عکس دستگاه تلفن همراه و یا ایراد ظاهری مورد شکایت، قبض رسید یا فاکتور، عکس از جعبه دستگاه قسمت برچسب شناسه ها (IMEI) و سایر مدارک مرتبط را بارگذاری کنید.در انتها با اطمینان یافتن از صحت اطلاعات وارده، گزینه ارسال را بزنید تا شکایت شما ثبت و پیام «از تماس شما متشکریم! همکاران ما در اتحادیه به زودی با شما تماس می‌گیرند» نمایش داده شود.مسئول مربوطه در اتحادیه با بررسی شکایت و مدارک ارسال شده، برای ادامه فرآیند با شما تماس برقرار خواهند کرد.

منبع : دیجیاتو

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *