تغییر قابلیت بالا کشیدن لینک‌ها در استوری‌ها اینستاگرام - اینستاگِرام یا اینستاگِرَم- پترونیا
Banner
اینستاگرام

تغییر قابلیت بالا کشیدن لینک‌ها در استوری‌ها اینستاگرام

اینستاگرام قابلیت بالا کشیدن لینک‌ها در بخش استوری را از تاریخ ۸ شهریور غیرفعال می‌کند. پس از این تاریخ، کاربران برای لینک‌های درون استوری باید از یک استیکر مخصوص استفاده کنند.

اینستاگِرام یا اینستاگِرَم

(Instagram) شبکه اجتماعی هم‌رسانی عکس و ویدئو است که کوین سیستروم و مایک کرایگر آن را بنیان نهادند و هم‌اکنون شرکت فیس‌بوک مالکیت آن را برعهده دارد. این نرم‌افزار این امکان را به کاربران خود می‌دهد که عکس‌ها و ویدئوهای خود را در دیگر شبکه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک، توییتر، تامبلر و فلیکر هم رسانی کنند. کاربران هم‌چنین می‌توانند از فیلترهای دیجیتال برای تصاویرشان استفاده کنند. محدودیت هم‌رسانی ویدئو در اینستاگرام ۶۰ ثانیه است.

این اپلیکیشن یک نرم‌افزار مالکیتی است و برای آی‌اواس، اندروید و مایکروسافت ویندوز در دسترس است. دنبال‌شده‌ترین مرد در اینستاگرام کریستیانو رونالدو ورزشکار و دنبال‌شده‌ترین زن نیز آریانا گرانده خواننده است. تخم‌مرغ اینستاگرام نیز بیشترین لایک را در این شبکه اجتماعی به دست آورده‌است. دیگر افرادی که بیشترین دنبال‌کننده را در اینستاگرام دارند: سلنا گومز، دوئین جانسون، کایلی جنر، کیم کارداشیان، لیونل مسی و بیانسه هستند.

برخی حساب‌های کاربری تایید شده یا دارای حداقل ده هزار فالور می‌توانند از فرمت بالا کشیدن صفحه در استوری استفاده کرده و لینک‌ مطالب مختلف را در اختیار کاربران خود قرار دهند. اینستاگرام برای برخی حساب‌های کاربری پیامی فرستاده و از تغییر فرمت بالا کشیدن صفحه و جایگزینی آن با برچسب جدیدی خبر داده است.

با تغییر جدید که قرار است  از هشتم شهریور ماه اجرایی شود، دیگر کاربران برای مراجعه به لینک ارائه شده در استوری‌ها نیازی به بالا کشیدن صفحه ندارند و می‌‌توانند به راحتی با ضربه زدن روی استیکر، وارد لینک ارائه شده شوند.

با این رویکرد، کاربران تجربه کاربری بهتری در دسترسی به لینک‌ها در استوری در اختیار خواهند داشت که می‌‌تواند باعث رضایتمندی بیشتر آنها شود.

اوایل تابستان امسال، اینستاگرام به صورت آزمایشی این ویژگی را در دسترس برخی کاربران قرار داده بود تا آنها بتوانند از طریق برچسب، لینک موردنظر خود را به استوری اضافه کنند. البته باید در نظر داشته باشید که همه کاربران اینستاگرام امکان استفاده از فرمت بالا کشیدن صفحه در استوری و اضافه کردن لینک را ندارند و در حال حاضر این قابلیت تنها در دسترس حساب‌های کاربری در اینستاگرام قرار دارد که تایید شده باشند یا حداقل ده هزار فالور داشته باشند.

مدیر سابق محصولات اینستاگرام معتقد است که استفاده از برچسب گزینه بهتر و راحت‌تری برای کاربران است و بیشتر با نحوه کاربری مخاطبان اینستاگرام مطابقت دارد.

اینستاگرام در حال بررسی این موضوع است تا قابلیت اضافه کردن برچسب برای لینک دادن را در اختیار تعداد بیشتری از کاربران قرار دهد. باید دید در نهایت این شبکه اجتماعی چنین قابلیتی را در دسترس سایر حساب‌های کاربری نیز قرار می‌دهد یا خیر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *